Lampard Kariyeri ve Başarıları

Orta sahanın merkezinde görev alan ve atmış olduğu şık paslar ve estetik goller ile hafızalarda yer edinen oyuncuların başında Frank Lampard gelmektedir. Onu her ne kadar Chelsea kariyeri ile tanımış olan bir nesil olsa da oyuncunun başardıklarını da hafife almamak gerekiyor. Öyle ki oynadığı takımlarda aidiyet duygusunun ön plana çıkması da başarılı oyuncunun şu aralar teknik direktörlük görevinde olumlu etkilerin oluşmasına zemin hazırlıyor. Lampard kariyeri ve başarıları da bu anlamda son derece önem arz eden verilere ev sahipliği yapıyor.

West Ham United ile 1 Intertoto Kupası, Chelsea ile 3 lig şampiyonluğu ve 1 Avrupa Ligi şampiyonluğu bulunan başarılı orta saha daha sonra ise söz etmiş olduğumuz gibi teknik direktörlük kariyerine doğru yelken açtı.

Lampard Kaç Gol Attı?

Tabii ki futbolun en önemli meyvelerinden birinin gol olduğunu söylemek yanlış bir denklem kurma yöntemi olmayacaktır. İnsanlar da futbolcuların kariyerleri ile ilgili sorgulama yaparken bu tür soruları gündemlerine alabiliyorlar. Örneğin Lampard kaç gol attı sorusu da buna en uygun düşünce yapılarından bir tanesi olarak lanse edilebilir.

Frank Lampard oynamış olduğu sezonların toplamında 649 yerel lig mücadelesine çıktı. Bu maçlarda da atmış olduğu 193 gol eminiz ki onun kariyeri için oldukça değerli verilerdendir. İngiltere Milli takımında da düzenli olarak oynayan Lampard, bu alanda 106 maça çıkıp rakip fileleri 29 kez sarsma başarısını göstermiştir.

Lampard Oynadığı Takımlar

Bir oyuncunun kariyerinde az ya da çok takım bulunması eminiz ki insanların o oyuncu hakkındaki fikirlerine de sirayet ediyor. Lampard oynadığı takımlar itibarıyla oldukça üst düzeyde kalmayı başarmış olan bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. West Ham United alt yapısında başlayan kariyer daha Swansea ile devam ederken esas çıkışı ise Chelsea’de yapmıştır.

14 sezon mavi formayı üzerine geçiren Frank Lampard daha sonra Amerika’nın New York City takımına transfer olarak kariyerine nokta koymaya hazırlanıyordu. Ancak dönemin şartlarından ötürü onu çok isteyen Manchester City oyuncuyu kiralık olarak 1 sezon kadrosuna katmış ve 6 gol atarak zirvede bırakmasına da olanak sağlamıştır.

Yorum yapın