Raul Kariyeri ve Başarıları

Uzun adı her ne kadar Raul Gonzalez Blanco olsa da şüphesiz ki dünya futbol tarihine Raul olarak geçmiş ve önemli izler bırakmayı da başarmıştır. Aslında oyuncuyu bir Real Madrid efsanesi olarak tanımlamak hiç yanlış olmayacaktır. Golcü kimliği ile ön plana çıkan ve atmış olduğu goller sayesinde de sayısız kupa kaldırmayı başaran Raul’un geçmişi de oldukça olumlu sinyaller veriyor. Raul kariyeri ve başarıları olarak bakılınca elbette ilk olarak akıllara Madrid devinin gelmesini de normal karşılamak gerekiyor.

Alt yapısından çıkmış olduğu takımında kaptanlık mertebesine kadar yükselmeyi başaran ve yaklaşık 16 sene bu görevi yapan başarılı forvet daha sonra ise şok bir kararla Schalke’ye transfer olmuştu. Şunu da belirtmek gerekiyor o dönem yeni bir yapılanma içerisinde olan Real Madrid hem Raul hem de Guti gibi iki efsane ismi ile eş zamanlı olarak yol ayrımına gitmişti.

Raul Real Madrid’de Kaç Gol Attı?

Tabii ki Raul denilince akıllarda beliren ışıklardan en önemlisi İspanya’da yapmış olduğu kariyer ve elde etmiş olduğu başarılar olarak gündeme alınabilir. İnsanlar da diğer takımlarda yapmış olduklarına bakmadan hemen önce Raul Real Madrid’de kaç gol attı sorgulamasını yapabiliyorlar. Madird ekibi ile toplam 550 maça çıkan yıldız forvet oyuncusu atmış olduğu 228 gol ile de kulüp tarihinde önemli izleri bırakmıştır.

Onun dışında Schalke forması ile 66 maçta 28 golü olduğunu, Al-Sadd takımında çıktığı 39 maçta 11 gole imza attığını da bu aşamada dip not olarak belirtmiş olalım.

Raul Ödülleri

Tabii ki atılan bu gollerin futbolun meyvesi olan ödüllere dönüşmesi de elzem gereksinimlerin başında gelmektedir. Raul ödülleri de tam olarak bu safhada irdelenmesi gereken önemli başarılara ev sahipliği yapması ile rahatlıkla söylenebilir.

Oyuncunun La Liga’da toplam 6 şampiyonluğu bulunuyor. Bunun dışında 3 kez UEFA Şampiyonlar Ligi ve 1 kez de UEFA Süper Kupası kazandığını gözlemleyebiliyoruz. Belki eksi olarak vurgulamak gerekiyor ama oyuncunun milli takımda kişisel başarıları göze çarpıyor olsa da takım olarak efektif bir kupanın gelmemiş olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Yorum yapın